Jdi na obsah Jdi na menu
 

Od 1. 1. 2018 změna názvu mateřské školy na :

Mateřská škola Kynšperk, Zahradní 385, příspěvková organizace

 

Charakteristika školy

MŠ v Kynšperku nad Ohří byla zřízena při zdejší škole a otevřena  již 29.4.1929. V letech 1934-1935 se MŠ přestěhovala do budovy č. 84 v dnešní Dlouhé ulici. Po válce bylo otevřeno 1 oddělení  a v roce 1947 dvě oddělení ve škole národní. Po roce 1948 se škola přestěhovala do dnešní budovy ve Školní ulici. Po různých úpravách, opravách a rozsáhlejší rekonstrukci  v roce 1982, dostala  MŠ svou dnešní podobu.

Budova MŠ ve Školní ulici byla k 30. 6. 2017 trvale uzavřena kvůli špatnému stavu budovy. V provozu zůstává pouze budova Mš v Zahradní ulici.

Budova ve Školní ulici
  

 

 

 

 

 

 

 

MŠ v Zahradní ulici byla postavena jako trojtřídní mateřská škola ETI Tisová v roce 1962.
V přízemí je třída, šatny, přípravna jídel, sborovna, ředitelna, sociální zařízení pro zaměstnance. V prvním poschodí jsou 2 třídy a přípravna jídel.V suterénu budovy je kuchyň a technické zázemí školy, archiv, kancelář účetní.
Součástí všech tříd je herna, prostor k odpočívání, kabinet na pomůcky, sociální zařízení pro děti. Na zahradě jsou vzrostlé stromy , které v letním období poskytují dětem přirozený stín. B
udova MŠ se nachází se v okrajové části našeho městečka nedaleko sportovní haly a sport. areálu, lesa a polí.
Škola spolupracuje se zřizovatelem, kterým je město Kynšperk nad Ohří, dále se ZŠ, MKS, dětskou lékařkou, hasiči, ZUŠ, logopedkou, pedagog. psych. poradnou v Sokolově a dalšími institucemi.

Provoz MŠ je od 6:00 do 16:00 hodin.

V MŠ Zahradní je třída Srdíček, Korálků a Pastelek.


Ve třídě Korálků, Srdíček  jsou nejmladší děti a děti čtyřleté až pětileté, ve třídě  Pastelek jsou předškoláci ve věku 5 - 7 let.   
Dle přání rodičů a volné kapacity třídy mohou být do stejné třídy zařazeni sourozenci, kamarádi.

obrazek-01.jpg