Jdi na obsah Jdi na menu
 

Podmínky vzdělávaní

Třídy v MŠ  jsou vybaveny hračkami, didaktickými pomůckami, stavebnicemi, materiálem pro výtvarné a manipulační činnosti, tělovýchovným načiním. Knihy jsou volně přístupné dětem v otevřených policích, kontejnerech. Některé hrací kouty jsou stálé, některé vytváříme s dětmi podle jejich přání a potřeb (sport. náčiní).

 Při přijímání dětí  nabízíme rodičům společná prožitková odpoledne se svými dětmi od 15 do 16h při hrách, aby poznali prostředí školy. Při započetí docházky dítěte do MŠ čas příchodu a odchodu individuálně uskutečňujeme podle domluvy s rodiči, s ohledem na osobnost dítěte.

   V průběhu dne se snažíme, aby měli děti dostatek času na veškeré činnosti. Dětem nabízíme různorodé činnosti nebo aktivity pro dobrý start do školy. Pohyb a pobyt venku je důležitou součástí nabízených činností dětem. Denně zařazujeme cvičení, motivace a podle povětrnostních podmínek pobyt dětí venku, nejen v dopoledních hodinách.

Vedeme děti k dodržování  hygienických pravidel. V průběhu dne mají děti přístup k tekutinám, zpravidla mají výběr ze dvou druhů. Při sestavování jídelníčku se snažíme o pestrost a vyváženost.

obrazek-02.jpg